Kategorie

Popularne artykuły

Pozostałe


Zasady szybkiego czytania

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że każdy z nas umie poczytać. Przeczytanie to podstawa naszego wykształcenia, jaka pozwala nam działać na odpowiednim poziomie intelektualnym. Ale ilu z nas umie czytać zarazem w mgnieniu oka a także szczególnie, ze zrozumieniem i zapamiętać czytaną treść? Na pewno niewielu.

Na szczęście są sposoby, żeby nauczyć się poczytać prędko, a równocześnie wyciągnąć wiele co najistotniejsze z czytanej treści. Wiele czego zechcemy to trening szybkiego czytania - wykorzystujący techniki prędkiego czytania. Możemy się z nimi zaznajomić zapisując się na kursy prędkiego czytanie, jakie proponowane są tak samo stacjonarnie, jak i online. Możemy również wyszukać wskazówek a ponadto zasad w sieci. Jakież są więc podstawowe postulowania niezbędne do nauki prędkiego czytania? Przede wszystkim systematyczność ćwiczeń.

Najświetniej czynić to codziennie o tej samej porze. Długość treningów powinna być dobierana osobiście, jednak średnio zaleca się 30 minut dziennie. Olbrzymie znaczenie mają teksty na jakich trenujemy. Mają obowiązek przede wszystkim dotyczyć tematyki, jaka jest dla nas ciekawa. Ich poziom trudności trzeba dopasować do naszego poziomu intelektualnego. Ważne jest także nasze funkcjonowanie. Trening szybkiego czytania żąda naszej uważności oraz ochoty i skupienia na rezultacie. Zdyscyplinowanie a ponadto maksymalne skoncentrowanie na czytanym tekście, zapewnią nam najkorzystniejsze rezultaty. Istotna jest również tzw. higiena czytania. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie miejsce do treningów. Powinno ono być ciche oraz dobrze oświetlone. W ten sposób dbamy również o nasze oczy. Czytać należy w pozycji siedzącej, ponieważ leząca prowadzi do osłabienia uwagi i rozleniwienia. Zastosowanie powyższych porad zezwoli poprawić prędkość a także klasę naszego czytania.Powiązane słowa: