Kategorie

Popularne artykuły

Pozostałe


Wpływ gier na rozwój

Gierki komputerowe nie posiadają raczej ciekawej opinii u psychologów rozwojowych, ani u wychowawców. Na temat minusów takowego rodzaju zabawy i negatywnego wpływu, jaki mają możliwość one wywierać na dziecko napisano całe książki, nie ma więc potrzeby zmieniać w tym miejscu wszelkich zarzutów jakie im się stawia – dość rzec, iż dzieci, jakie za bardzo wiele czasu spędzają w rzeczywistości wirtualnej, zdołają mieć tendencję do zamykania się w niej i że rodzicom niezmiernie ciężko dozorować treści z którymi dziecko spotka się grając. Komputer to jednak nie tylko zagrożenie lecz także narzędzie.

Gry komputerowe są rozmaite – nie wszystkie epatują przemocą i nie wszelkie powodują, iż malec zacznie wycofywać się w rzeczywistość wirtualną kosztem tej prawdziwej. Sporo z nich potrafi pomóc zdobyć dziecku zdolności przydatne w prawdziwym świecie, jak logiczne myślenie, a do tego rozkręcać kreatywność a oprócz tego spostrzegawczość. Gry logiczne to cudowny prezent na Dzień Dziecka. Jeśli nasza pociecha wywiera zainteresowanie pecetem oraz zdolności jeśli mowa o użycie go – nie zaleca się jej przed tym bronić. Komp może w tym miejscu odegrać funkcje swoistej przynęty.

Najmłodsi po prostu lubią przesiadywać przy nim czas, możemy to więc wykorzystać oferując im ewentualność zorganizowania czasu na zabawie, która pomoże im się dalej rozwijać, a jednocześnie – nie będzie ich nudzić, jednakże wciągać. Ciekawe, że pasję do gier logicznych rodzice przeważnie dzielą z dzieckiem. Czasami starczy przejście kilku poziomów demonstrując dzieciakowi zasadę działania, aby wykryć, że dla dorosłych to również jest w stanie być pasjonująca i rozwijająca rozrywka.

A kiedy okaże się, że malec będzie osiągało od nas wartościowsze wyniki – potrafilibyśmy być z niego naprawdę dumni.Powiązane słowa: