Kategorie

Popularne artykuły

Pozostałe


Środki kształcenia w współczesnym świecie

Postęp technologii spowodował, iż innowacyjne środki dydaktyczne, są bardzo odkrywcze i sprostają zamienić sporo działań wykonywanych uprzednio przez edukatora. Powstające techniki są w stanie przyczynić się do większej skuteczności przekazywania wiedzy i automatyzacji uczenia się. Najdobitniejprosperujące obecnie narzędzia kształcenia to prezentacje multimedialne i co więcej tablice interaktywne.

Ta druga okazuje się na pewnonajświeższą pomocą dydaktyczną. Jest to swego rodzaju dotykowy ekran monitora, jaki jest w stanie działać samodzielnie, albo załączony do peceta. Ta rzecz,która wyróżnia tablice interaktywne, to alternatywa notowania, zaznaczania lub podkreślania po obrazie, taki co zostajepokazywany. Inną znaczną rzeczą jest to, że taka tablica nie oczekuje zbędnego sprzętu, żeby działać. Zdołamy na niej pokazywać materiały wideo, a także zanotować prowadzone lekcje. Pomimo owych wszelkich plusów tablice interaktywne nie są tymczasem dostępne w zbyt często w szkołach.

Wiąże się to z ich niemałą kosztem oraz przymusem przeprowadzenia warsztatów dla ich użytkowników. Na drugim miejscu gdy chodzi o pionierskie pomoce dydaktyczne, uznaje się prezentacja multimedialna. Określa ona jedną z najskuteczniejszych rodzajów komunikowania się w aspekcie na to, że przyzwala na odbieranie jej materiału z udziałem kilku zmysłów równocześnie. Oddziałuje to na zwiększenie sprawności nauczania. Co więcej ma możliwość ona łączyć w sobie różnorakie media, dzięki czemu bardziej zajmuje uczniów i zwraca ich uwagę.

Nauczyciel może sam ją przygotować lub wykorzystać te, które wydawnictwa zamieszczają do swoich podręczników. Wbrew pretekstom prezentacje multimedialne nie są jeszcze bez ustanku użytkowane w oświacie. Przytrafi się to szczególnie z takiej sprawy, że nie każde klasy zaopatrzone są w komputer czy tablice interaktywne z myślą o jej prezentacji.Powiązane słowa: