Kategorie

Popularne artykuły

Pozostałe


Jak rozbudzić ciekawość w dziecku?

Rozwój dziecka jest dla niejednego kochającego rodzica zagadnienie strasznie zasadnicze. W okresie wzrastania młodzi ludzie uczą się prędzej niż kiedykolwiek, bardzo warto więc to wykorzystać. Pomimo temu, co mówią zasady tzw. tradycyjnej pedagogiki – niewiele otrzymamy zmuszając dziecko do nauki tak, ażeby dokonać nasze swoiste ambicje.

To zgodność z rzeczywistością, iż być może uda nam się przeforsować opanowanie przez nie jednej albo drugiej umiejętności, ale jeśli ten efekt okaże się dla niego nieprzyjemny, jest możność, że w przyszłości będzie stronić stosowania takowej zdolności jak ognia. Jednym ze opcji na rozwinięcie talentów młodego człowieka są należyte prezenty na Dzień Dziecka, Boże Narodzenie czy urodziny.

Jeśli na przykład spostrzegamy, że dziecko uwielbia przesiadywać czas przed komputerem – jesteśmy w stanie sprezentować mu komplet gier logicznych. Wynalazki takiego rodzaju są tak zaprojektowane, by pochłonąć dziecko stymulując zarazem rozwój jego umiejętności analitycznych, kreatywności i spostrzegawczości. W ten sposób nie tylko zapewnimy mu zabawę, jednak moglibyśmy również posiadać pewność, że pomogliśmy mu się rozwijać. Należy jednak pamiętać, aby spędzanie czasu przed kompem nie było wyłączną formą aktywności pociechy, lecz by starać się również rozbudzić inne jego fascynacje.

Zaleca się na przykład spacerować z nim po lesie opowiadając o świecie przyrody, oprowadzać po mieście pozwalając mu odkrywać jego historię lub podrzucać komiksy lub podręczniki. Kiedy uda nam się rozbudzić w dziecku ciekawość świata, możemy posiadać pewność, że w późniejszych latach samo zadba o dostarczenie sobie wystarczającej cyfry bodźców rozwojowych.Powiązane słowa: